Nitro scooters Monster 2000 Ultra Premium LiFePo4 elektrická koloběžka

Neodolatelný kus Nitro scooters Monster 2000 Ultra Premium LiFePo4 elektrická koloběžka od populární značky Nitro Scooters pořídíte u nás opravdu výhodně. V akci od 39576 Kč
Cena: 39576 Kč

Představujeme úspěšný model Monster Ultra v nové generaci Premium s kvalitní baterií LiFePo4. Elektrokoloběžka je osazena silným 2000W bezkartáčovým motorem a byla taktéž zesílena konstrukce. Tento model nabízíme ve dvou barevných variacích – s červenými nebo černými polepy. Provedení „Premium“ značí plnou výbavu již v základní ceně. Nový Monster je osazen homologovaným předním a zadním LED osvětlením, LED blinkry a barevně podsvíceným tachometrem. K tomuto modelu je možné kdykoliv v budoucnu dokoupit „EEC balíček“ umožňující registraci této ekoloběžky jako elektro moped.

Hlavní přednosti „Monster 2000 Ultra LIFEPO4“:

Velká LiFePo4 baterie – bezesporu nejkvalitnější druh lithiové. Zaručuje dlouhý dojezd, nízkou hmotnost a především několikanásobně delší životnost oproti olověným sadám.

Dvojité přední a zadní odpružení – přispívá nesporně ke zvýšení bezpečné jízdy a zdolávání různých nerovností.

3 režimy výkonu – každý si najde své ideální nastavení výkonu a max.rychlosti koloběžky. Díky možnosti přepnutí z plného výkonu na ECO režim můžeme docílit delšího dojezdu. V případě zájmu o dlouhodobé snížení výkonu a rychlosti lze nově aktivovat na jednotce tzv. Super Eco režim.

Premiové osazení – nové homologované LED osvětlení, blinkry a barevný tachometr v ceně!

Nový systém napínání řetězu – pouze u naší značky najdete nový systém pro dotahování řetězu. Starý systém vyžaduje pracné a časté seřízení, přičemž ten nový celý proces zjednodušil a výsledkem je i nižší potřeba řetěz seřizovat

Přední a zadní blatník + kryt řetězu v ceně

Baterie a dojezd

Pořiďte si to nejlepší v oblasti baterií na trhu. Vysoká kapacita baterie zajišťuje zajímavé dojezdy na jedno nabití. Je vyzkoušeno, že při ECO režimu a rovinatém terénu zvládne koloběžka s touto LiFePo4 baterií více jak 45 km (při zatížení cca. 85 kg).

Tyto baterie navíc snižují celkovou hmotnost o přibližně 9 kg. Nespornou výhodou je mnohonásobně delší životnost – přibližně 5-6x delší jak u olověné sady.

Doba dobíjení standartní nabíječkou (v ceně) je dle stavu vybití baterie cca. 5 – 9 hodin.

Nová generace LiFePo4 baterie se vyznačuje hliníkovým obalem, velkou 100A pojistkovou soustavou a obsahuje komunikační port pro připojení na balanční přístroj (službu balancování baterie nabízí naše firma také). Tyto baterie si nechávme vyrobit na zakázku z nejlepších možných komponentů. Pouze tak lze zajistit dlouhou životnost baterie.

Akcelerátor, tachometr

Akcelerátor je umístěn na pravé straně řídítek. Pro rozjezd stačí otočit páčkou akcelerátoru směrem k sobě.

Modely Premium jsou osazené novým podsvíceným multifunkčním tachometrem. Tachometr kromě aktuální rychlosti zobrazuje například napětí baterie, venkovní teplotu, čas jízdy a další informace.

Na akcelerátoru se také nalézá červené tlačítko pro zapnutí či vypnutí motoru koloběžky. Jedná se o nový bezpečnostní prvek předepsaný EU.

LED osvětlení, LED blinkry

Nové modely Premium jsou vybavené homologovanými LED světly a koloběžka je taktéž vybavena moderními ledkovými blinkry s přepínáním na řídítkách (jako u motocyklů). Na stejném přepínači se nalézá i tlačítko pro klakson a zapínání osvětlení.

Pneumatiky

Modely Monster používají unikátní „maxi“ pneumatiky o průměru 15″ (cca. 40 cm) použitelné i v lehčím terénu. Pneumatiky zároveň velmi dobře vypadají a umocňují celkový design stroje.

Pro maximální využití výkonu je nutné dbát na správné nahuštění okolo 2,5 – 3,0 BAR vzadu (dle zatížení) a vpředu 2,0 – 2,5 BAR.

Dvojité odpružení koloběžky

Řada Monster je vybavena jak předním tak zadním odpružením. Vpředu jsou umístěné 2 silné tlumiče, které spolehlivě tlumí rázy od vozovky. U naší značky dbáme na bezpečí, proto u tohoto velkého modelu jistí nápravu hned 2 tlumiče – kdyby došlo k poruše jednoho, tak druhý je schopen nápravu nadále jistit a nedojde k nehodě.

Nový Monster je vyroben od základu z odolnějších komponent nežli standardní modelové řady. Důraz na kvalitu najdeme například u předního odpružení, kde jsou prvky převzaté z motocyklů (např. masivní hliníková ramínka, velká ložiska atd.).

Zadní kloubové odpružení zajištují také dva tlumiče, na každé straně jeden.

Brzdy & řídítka

U nového provedení řady Monster se nikde nešetřilo. Kvalitní komponenty nalezneme i v oblasti řídítek a brzd.

Kvalitní cyklopředstavec, masivní cyklo řídítka, nerezové kotouče atd. Kvalitní díly jsou základním předpokladem pro bezpečné ovládání koloběžky ve vyšších rychlostech a nebo v lehčím terénu. Řídítkovou tyč lze v případě potřeby nastavit na potřebnou výšku.

Pravou rukou ovládáme akcelerátor a zároveň i páčku přední brzdy (stejně jako je to u motocyklů). Levou rukou ovládáme páčku zadní brzdy. Kdo je více zvyklý na systém umístění brzd jako na jízdním kole, rádi provedeme tuto úpravu zdarma (nutno uvést do Poznámky v objednávce).

Komu nevyhovují použité lankové cyklobrzdiče, může si připlatit za plně hydraulické brzdy Leus.

Připraven na jízdu mimo vozovku

Všechny modely Monster jsou nově dodávány s kompletním zakrytováním. V základní ceně od nás obdržíte na zakázku vyrobený přední a zadní blatník. To vše je doplněno ještě o kryt řetězu.

Bezkartáčové motory

Aktuální řada Monster 2000 je osazena bezkartáčovými motory o nominálním výkonu 2000W. Koloběžka dosahuje maximální rychlosti 45 km/h. Maximální otáčky motoru dosahují hodnoty 5200 ot. / minutu.

Bezkartáčové motory mají tyto přednosti:

lepší charakteristika točivého momentu k rychlosti
vysoká dynamická reakce
vysoká účinnost (cca. 95% !!!)
dlouhá životnost

Rekuperace

Pojem rekuperace se nejčastěji skloňuje ve spojitosti se závody Formule 1 pod názvem

KERS – Kinetic Energy Recovery System.

Rekuperace se aktivuje po sepnutí brzdové páčky. Motor začne přibrzďovat a tím se vytváří energie, kterou motor navrací přes řidicí jednotku do baterie. Účinnost je cca. 4 – 5%. Nelze tedy předpokládat, že díky systému Rekuperace lze navýšit dojezd o více jak přibližně 2-3 km.

Výhodou rekuperace je nejen úspora energie, ale také prodloužení životnosti baterie a brzdového systému.

Možnost změny převodu

Pokud Vám originální zpřevodování nevyhovuje, můžete si zakoupit řetězovou sadu „Monster HC“. Zadní rozeta je o 8 zubů větší nežli originální. Touto výměnou dojde k citelnému navýšení výkonu při jízdě do kopců a při rozjezdu. Dojde také ke snížení max.rychlosti o cca. 4-5 km/h.

Ostatní informace

Nový Monster je dodáván automaticky se sedlovou sadou. Sedák lze výškově nastavit a je použitelný pro osoby od cca. 150 – 195 cm.

K bezpečnosti při jízdě jistě prospívá i elektrický klakson jehož ovládání je umístěno na levé straně řídítek.

Pro uskladnění či převoz lze koloběžku složit díky skládacímu systému..

Pro snadnější manipulaci s koloběžkou lze baterie z koloběžky vyjmout. Jsou uloženy v textilním vaku a ke koloběžce je sada baterií připevněna jedním kabelem s konektorem.

Jako náhradní díl si můžete pak zakoupit externí nabíjecí kabel, který dovolí nabíjet sadu baterií mimo koloběžku.

Originální příslušenství

K Vaší koloběžce si můžete doobjednat širokou škálu příslušenství. Mezi nejpopulárnější patří zpětná zrcátka, pohybový alarm, přilba, olej na řetězy nebo novinka Vodotěsná brašna Nitrobag (na řídítka).

Provoz na komunikacích

Vyhláška MDČR č. 341/2014 Sb (příloha 12) povoluje použití koloběžky s pomocným motorem na komunikacích v případě, kdy koloběžka nejede více jak 25 km/h a výkon motoru nepřekročí 1000W. Pokud má koloběžka vyšší parametry, nesmí do provozu. Modely, které vyhovují vyhlášce, značíme „SL“ a „SLHC“ – např. Monster 1000 Ultra Premium SL.

Další možností jak jezdit legálně je dokoupení „balíčku Monster Premium EEC“ a následná registrace koloběžky jako elektro mopedu. Balíček EEC zahrnuje CoC Certifikát a homologovaná zpětná zrcátka Sport.

* Maximální udávaný dojezd při hmotnosti jezdce 75-80 kg. Jízda na rovinatém terénu s pr.rychlosti 15-18 km/h. Venkovní teplota mezi 15-24 °C. Plně nabitá, nová baterie.

• Max.nosnost 140 kg
• Doporučené max.zatížení do 120 kg
• Max.rychlost 42 – 45 km/h
• Max.rychlost ECO mode 25 km/h
• Max.výkon 2000W
• Max.výkon ECO mode cca. 1000W
• Dojezd na 1 nabití do 30 km *
• Dojezd ECO mod do 45 km *
• Max.otáčky motoru 5250 RPM
• Baterie 48V 20Ah LiFePo4 (960Wh)
• Indikace stavu baterií ano – na LED panelu
• Doba dobíjení 6 – 10 hodin
• Nabíječka ano – součástí koloběžky
• Přední/zadní LED světlo ano + vzadu blinkry
• Zadní brzdové světlo ano
• Aktivace/vypínání klíčkem ano
• Přední odpružení ano
• Zadní odpružení ano
• Brzdy hydraulické, kotoučové
• Pneumatiky 15″ s terénním vzorkem
• Řídítka široká, výškově stavitelná
• Skládací systém ano
• Odnímatelné sedlo ano, v ceně
• Barva černá
• Hmotnost koloběžky vč.baterií cca. 49 kg
• Hmotnost sady baterií cca. 9,2 kg
• Rozměry (D x Š x V) 129 x 35 x 124(55) cm
• Rozměry krabice (D x Š x V) 150 x 45 x 70 cm
• Záruka – spotřebitel 24 měsíců, 3-letá záruka na motor
• Záruka – firma, podnikatel 12 měsíců
* Poznámka dojezd je ovlivněn váhou jezdce a profilem trasy

Další produkty z kategorie Elektrokoloběžky

Další produkty od výrobce Nitro Scooters


Top